O nás

Prahajede.cz je zpravodajský web, který přibližuje dění a změny v pražské dopravě. Chceme o dopravní problematice informovat Pražany srozumitelnou formou a svoji pozornost věnujeme všem druhům pohybu po městě: tedy MHD, automobilové dopravě, pěším i cyklistice. Zaměřujeme se i na přínos dopravních investic pro Pražany.

Cítíme tu nedostatek jasných, srozumitelných a zároveň čtivou formou podaných informací o dopravě, navíc soustředěných na jednom místě. A právě na to se chceme zaměřit. Přehlednou formou ukazovat Pražanům, co se děje v dopravě, co město v tomto směru dělá. Jsme přesvědčeni, že investice, které běží nebo jsou naplánovány, ve svém celku směřují k tomu, aby se Pražanům cestovalo lépe, pohodlněji, rychleji. A proto jsme volili název Prahajede.

Web prahajede.cz doplňuje specializované informační stránky o pražské dopravě poladprahu.cz (informační web o plánu udržitelné mobility Prahy a okolí), opravujeme.to (informační web o významných dopravních omezeních na klíčových komunikacích v Praze) a portál pro hlášení podnětů a návrhů ve veřejném prostoru Prahy zmente.to.

Zřizovatelem stránek je Hlavní město Praha, odbor dopravy MHMP.