Z Podbaby do Bohnic za čtvrt hodinky

Za čtvrt hodiny z Podbaby v Bohnicích? Dnes zhola nemožné. Ale za pár let to půjde úplně bez problémů, a navíc s krásným výhledem na Prahu. Ne, nebudeme létat drony. Zhruba v roce 2025 by oba vltavské břehy měla spojit velkokapacitní lanovka, která se stane součástí pražské hromadné dopravy.

245k Shares

I když se jistě stane oblíbeným cílem rodinných výletů, jde především o velmi důležitou dopravní stavbu. Lanovka vychází jako nejlevnější a nejrychlejší řešení nyní velmi komplikovaného spojení mezi šestou a osmou městskou částí. V současné době cesta z Bohnic třeba do Dejvic znamená nejméně trojí přesedání a zabere minimálně 40 minut. Svezení lanovkou zabere i s nástupem a výstupem zhruba čtvrt hodiny.

Náklady na 2,2 kilometru dlouhou trasu se třemi stanicemi (Podbaba, Troja, Bohnice) jsou odhadovány na zhruba 2 miliardy korun. Alternativní řešení, tedy spojení tramvajovou linkou, by bylo nejen dražší, ale navíc stavebně podstatně komplikovanější. Celá stavba není solitérem, ale je zasazena do širšího dopravního kontextu celé oblasti. Na nástupní a výstupní stanice budou navazovat linky tramvají, autobusů a zvažuje se také vybudování P+R. U mezistanice Troja bude postaven další vchod do ZOO.

Přepravní kapacita nové lanovky bude dle intervalů kabin 2000 až 4000 osob za hodinu, a to už je pořádná porce! Lanovka se začne stavět v příštím roce a se zahájením provozu se počítá v roce 2025. V současné době běží soutěž na projektanta celé akce.

V současné době jsou v Praze v provozu tři lanové dráhy. Nejstarší a nejznámější je ta na Petřín. Ta projde v příštích letech rekonstrukcí a ještě letos by měla být známa podoba plánovaných nových vozů petřínské dráhy. Oblíbenou atrakcí je visutá lanovka v pražské ZOO. Skromná lanovka je v provozu smíchovského hotelu NH. I když ji využívají hlavně hoteloví hosté, je veřejně přístupná.

173 Comments

 1. 에그카지노

  netovideo.com
  Hongzhi 황제는 높은 곳으로 걸어가 주위를 둘러보고 얼굴에 미소를 지으며 „모든 신하가 여기 있습니다. „라고 말했습니다.Hongzhi 황제는 단호하게 말했습니다. „내가 피곤하면 당신도 물러나라고 말하지 않았습니까!“

 2. pragmatic-ko.com

  lfchungary.com
  Liu Shang은 Suleiman의 말도 안되는 말을 듣고 있었지만 그의 마음은 시큼했습니다.Liu는 울고 고개를 끄덕이며 고개를 끄덕였습니다. „나중에 당신과 함께 갈 것입니다.“

 3. Larryaddex

  PBN sites
  We will establish a web of private blog network sites!

  Benefits of our private blog network:

  We carry out everything SO THAT google DOES NOT realize THAT THIS IS A self-owned blog network!!!

  1- We acquire domains from distinct registrars

  2- The primary site is hosted on a VPS server (Virtual Private Server is rapid hosting)

  3- The rest of the sites are on different hostings

  4- We attribute a distinct Google account to each site with verification in Google Search Console.

  5- We make websites on WP, we do not employ plugins with assisted by which malware penetrate and through which pages on your websites are established.

  6- We never reproduce templates and employ only individual text and pictures

  We refrain from work with website design; the client, if desired, can then edit the websites to suit his wishes

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.