Průzkumníci pro metro D strávili v podzemí dva roky

Až budete v roce 2029 přestupovat ve stanice Pankrác z trasy C na novou linku D, zabere vám to jen pár minut. Sjedete dolů eskalátorem a projdete pár kroků spojovací chodbou… Dvaačtyřicetiletý Štefan Ivor tu jako vedoucí projektu strávil 25 metrů pod zemí více než dva roky života. Povídali jsme si ve 116 metrů dlouhé štole, kde právě skončila etapa geologických průzkumů pro budoucí stavbu metra D.

56 Shares

Dolů jsme se dostali v kleci zavěšené na jeřábu. Nebylo by jednodušší udělat výtah, jako je tomu u jiných důlních zařízení?

Samozřejmě, že bylo. Ale tady jsme limitováni místem. V místě naší ražby je velmi složitá situace. Nad námi jezdí metro C, všude jsou kabelové trasy, podzemní kolektory a k tomu ještě vodovod ze Želivky. Proto jsme byli omezeni i při ražbě vstupní šachty, která je bez výtahu. Ale máme tu žebřík a někteří chlapi stejně raději lezou po něm.

A kolik těch chlapů tady pracovalo? 

Celkem nás tu bylo zhruba 50 dělníků a 10 techniků. Pracuje se prakticky nepřetržitě ve dvanáctihodinových směnách. Vždy 6 dnů v práci a 6 dnů volna.

Můžete pro laika shrnout, na čem jste vlastně pracovali? 

Říká se tomu geologické průzkumné dílo. Na začátku máte nějaká data z průzkumných vrtů z povrchu. Už podle nich bylo jasné, že zdejší geologické poměry jsou poměrně složité a je tu plno tektonických poruch. Ale to samozřejmě nestačí. Musíte tato data pečlivě ověřit, a k tomu slouží právě podobné průzkumné štoly, jako je tato. Protože, celkem pochopitelně, je něco jiného, když do horniny jen vrtáte a něco jiného, když uvnitř masivu vyhloubíte tunel.

Narazili jste při průzkumu na něco, co vás oproti poznatkům z vrtů překvapilo?

Nečekali jsme tak rozsáhlé sesedání vrstev poté, co jsme začali odčerpávat podzemní vodu. Ale díky speciálním injektážím jsme to zastavili. Právě tohle je příklad dějů, které z pouhých vrtů můžete sice předpokládat, ale stejně je musíte ověřit v praxi.

Co se s průzkumnou štolou bude dít teď?

Tuhle štolu jsme nehloubili jen kvůli průzkumu. Stane přímo součástí budoucího metra D. Teď konkrétně stojíme v místě, kde se bude přestupovat mezi trasami D a C, bude tu začínat eskalátor a spojovací chodba. Mezi stropem této štoly a vlaky céčka je zhruba jen pět metrů horniny. 

One Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.